באילו נסיבות משמורת אב עדיפה על פני האם?

גם לאחר שביהמ"ש הכריע בסוגיית המשמורת והסדרי הראיה, הרי שבמקרה של שינוי נסיבות קיצוני, יכול הצד אשר מעוניין בשינוי התנאים שנקבעו לפנות לערכאה שדנה מלכתחילה במקרה ולהצביע על שינוי הנסיבות.

לאור התמורות שצויינו ניתן, במקרים מסויימים, להגיע למצב שבו יחליט בית המשפט כי טובת הילד להיות עם אביו ולפיכך יינתן פסק דין המעדיף לתת משמורת לאב בעוד שהאם תזכה לפגוש את ילדיה באמצעות הסדרי ראיה. על מנת לעשות זאת יש לפנות לעורך דין גירושין המתמחה בדיני גירושין בכלל ובענייני משמורת והסדרי ראיה בפרט אשר ישכנע את בית המשפט, לאור מתן דגש על ההתנהגות החיובית והמיטבית של האב, כי טובת הילד הינה להמצא במשמורת אביו אשר מגדל את ילדיו למופת, מקדיש להם שעות רבות ודואג לבריאותם ולכל צרכיהם.

זאת ועוד, לעיתים, גם לאחר שביהמ"ש הכריע בסוגיית המשמורת והסדרי הראיה, הרי שבמקרה של שינוי נסיבות קיצוני, יכול הצד אשר מעוניין בשינוי התנאים שנקבעו לפנות לערכאה שדנה מלכתחילה במקרה ולהצביע על שינוי הנסיבות. אם יצליח לשכנע את בית המשפט כי טובת הילד שונה מבעבר יתכן שבית המשפט ישנה את פסק הדין שנתן.

פעמים רבות, על מנת להכריע בסוגיית המשמורת תיעזר הערכאה הדנה בעניין במומחים שונים כגון: פסיכולוגים, עובדים סוציאלים וכיוצ"ב ופעמים רבות יתבקשו ההורים לעבור מבחני "מסוגלות הורית" על מנת לבדוק באמצעותם מיהו ההורה הראוי יותר לקבל משמורת על ילדו.
לעיתים יבקש בית המשפט מפקידת הסעד להכין תסקיר שבו היא חווה את דעתה בנושא. במידה והילד מסוגל להביע את רצונו, יכול בית המשפט לזמנו ולהתרשם באופן ישיר ממצבו ולבחון מהי טובתו.

פוסטים נוספים מתוך הבלוג