גירושין – ארוכה היא הדרך – איך מתחילים?

"אין חכם כבעל ניסיון" כדאי מאוד לדבר על הנושא עם מישהו המקורב לנו אשר חווה הליך גירושין בעצמו או המכיר מישהו קרוב לו שעבר את התהליך.

עוד ארוכה הדרך – המדריך המעשי לבחירת עו"ד גירושין

 

מאמר מקורי מאת אתר אבי גפן

 

בישראל עומד אחוז הגירושין על 1 ל-2 זוגות לערך. על הנייר מדובר בנתון יבש אך מי שחווה מקרוב את התהליך על עצמו או על מישהו ממכריו יעיד כי מדובר באחד התהליכים המשמעותיים אשר מטביעים חותם על המשך החיים של המתגרש וסביבתו הקרובה.

 

תהליך הגירושין ארוך, מלא באמוציות ומורכב עד מאוד. בשונה מפרידות שחווים מבן זוג לפני הנישואין הרי שבגירושין לא נסתם הגולל בהודעת סיום הקשר הזוגי אלא רק מתחיל תהליך חדש וסבוך שבראשו עומדות סוגיות הרות גורל שעיקרן עוסקות במשמורת ילדים וחלוקת הרכוש  משותף. אין ספק שיש לצלוח הליך קשה זה בתבונה, תוך ראיה כוללת ומקצועית הלוקחת בחשבון את כל הנתונים הרלוונטיים לכם. כאמור, מאחר שתהליך זה טעון מאוד מבחינה רגשית ודורש הכרות והבנה של  זכויותיכם וחובותיכם הסטטוטוריות ומאחר שחשוב מאוד עבורכם להגיע לתוצאה שתבטא את המרב והמיטב עבורכם  ועבור משפחתם הקרובה חשוב מאוד להיעזר בעורך דין המתמחה  ענייני  משפחה המכיר היטב את התחום עם כל המשתמע מכך ואשר ייצגכם היטב בפני החוק ובפני בן/בת זוגכם.

 

מהיכן מתחילים?

כיצד נבחר עורך דין גירושין טוב שיענה על ציפיותינו?

 

המאמר הבא מנסה להתייחס להיבטים חשובים אלה.

 

"אין חכם כבעל ניסיון" כדאי מאוד לדבר על הנושא עם מישהו המקורב לנו אשר חווה הליך גירושין בעצמו או המכיר מישהו קרוב לו שעבר את התהליך. בשיחה זאת יוכל לתאר בפנינו את מה שעבר ובעיקר את מסקנותיו כ"חכם לאחר מעשה".

כמובן שיש לקחת את הדברים בעירבון מוגבל שכן אין דומה מקרה אחד למשנהו אך בהחלט נוכל לקבל מושג כלשהו מהצפוי לנו . בעידן הווירטואלי שבו אנו חיים כדאי מאוד לחפש באינטרנט מידע על נושא זה בכלל ועל עורכי דין בפרט, כדאי לשאול אנשים שחוו תהליך דומה האם ישנם דגשים מיוחדים שעליכם להיות ערים להם.

 

לתאם פגישה כדי לתאם ציפיות

כדי להחליט מי יהיה העורך דין שילווה אותנו בהליך קרדינאלי זה כדאי מאוד לתאם פגישה אישית עם העורך דין שאנו מתלבטים לגביו וזאת על מנת להגיע להחלטה הנכונה עבורנו. אל הפגישה עצמה מומלץ להגיע מוכנים מהבית עם שאלות, דגשים ומטרות אשר חשובים מבחינתנו. מעבר להתרשמות המקצועית מעורך הדין הניצב מולנו, שהינה הכרחית ביותר, חשוב מאוד שייווצר חיבור ביניכם לבין עורך הדין שכן מדובר בתהליך מורכב ורווי אמוציות תהליך שתהיה לו השפעה הרת גורל על חייכם. ולכן רצוי שנחוש ביטחון ואמונה באדם שילווה אותנו בתהליך וישמש לנו מקור מידע ומשענת לאורך כל הדרך. חשוב מאוד לשים לב שהעו"ד שבחרנו איננו מבטיח לנו "הבטחות בעלמא"  אלא מציג בפנינו את המצב לאשורו. עורך הדין שלנו צריך לתאר לנו בדיוק היכן אנו עומדים, לטוב ולרע ומה ניתן לצפות ולהשיג בסיום התהליך.

 

עורך דין אמין  ומקצועי יפרוס בפני הלקוח  תמונת מצב מציאותית (אחרי בחינה מדוקדקת של המקרה), הפורסת בפניו את האלטרנטיבות השונות העומדות בפניו  ואשר מובילות אותנו לפיתרון התפור למידותינו.

 

עו"ד מקצועי ואמין יציע פיתרון המתאים ללקוח אישית לאור המצב הסטטוטורי המתאים לו. עו"ד מקצועי  ואמין לא ישלה את לקוחו אלא יעזור לו להגיע לפתרון האופטימאלי עבורו. עו"ד שרגיש ללקוחו יהיה זמין עבורו ויענה לו על כל שאלה ועניין המתגלים בדרך.

 

חשוב לזכור כי עורך הדין יטפל לא רק בסיום קשר הנישואין אלא עליו לטפל גם בנושאים הסבוכים הקשורים למשמורת ילדים ולחלוקת הרכוש המשותף.

 

לאורך כל הדרך תבוא לידי ביטוי מומחיותו של עורך הדין וניסיונו לנוכח התמחותו בתחום "דיני המשפחה". הסכם גירושין והתהליכים הכרוכים בו איננו דבר זול. אך בהתחשב בעובדה כי מדובר בהסכם שישליך מעתה ואילך על כל חייך וחיי הקרובים לך  הרי שההשקעה משתלמת.

פוסטים נוספים מתוך הבלוג