גירושין בהסכמה מתוך ידיעה ברורה

מדובר בדרך חדשה יחסית, המתאימה לבני זוג המגיעים להחלטה משותפת שהפרדת דרכיהם תהיה הצעד הנכון ביותר עבורם.

בודאי קראתם או שמעתם על המושג החדש שנכנס לעולמנו – גירושין בהסכמה.

 

מדובר בדרך חדשה יחסית, המתאימה לבני זוג המגיעים להחלטה משותפת שהפרדת

דרכיהם תהיה הצעד הנכון ביותר עבורם. אין ספק שמצב כזה יעיל מאוד וחוסך עוגמת נפש רבה הן לבני הזוג עצמם והן לילדיהם (אם יש להם). זאת משום שבמצב כזה בני הזוג יכולים בדרך כלל להגיע להסכמות במכלול הנושאים הכרוכים בגירושין, כגון: דמי מזונות, משמורת על הילדים, ניסוח הסכם עבור תביעה בבית דין רבני ועוד.

 

החלטתם שדרכם נפרדת?

אתם רוצים לסיים זאת בהסכמה הדדית בעזרת עורך דין?

 

להיפרד כידידים

 

אמנם, כל פרידה היא קשה ולא מוכרחים להישאר בקשר, אולם אין ספק כי גירושין בהסכמה נותנים לבני הזוג שלוות יתר בכל התהליך ומונעים בצורה המקסימאלית התערבות של גורמים חיצוניים כמו דיינים, מגשרים, שופטים ושאר חברים ויועצים למיניהם, שלעיתים רק מחמירים את המצב. היתרון המשמעותי ביותר של גירושין בהסכמה הוא, שכל התהליך נפתח מתוך הבנה והכרה בכך שאין לאף אחד מבני הזוג רצון לפגוע ברגשותיו של השני או להתעמר בו, תוך שילוב של מידות טובות שרק מועילות בזמנים כאלו.

 

כמו כן בל נשכח, שלרוב, ובעיקר אם יש לבני הזוג ילדים, אין מערכת הקשר בין בני הזוג נגמרת עם קבלת הגט מהבעל. הילדים הרכים הם הנפגעים הראשיים במידה שתהליך הגירושין מתנהל בצורה תככנית ובכעסים, השמצות ודיבורים לא נאותים על אחד מההורים או על שניהם. גירושין בהסכמה מרככת את הפגיעה בילדים והופכת את המצב נסבל יותר עבורם: אבא ואימא לא נפרדים בכעס אלא מתוך הבנה שהם לא יכולים להמשיך לחיות ביחד, אולם אין לכך דבר וחצי דבר עם אהבתם הגדולה לילדיהם.

 

מגיעים להסכם הוגן

גם אם קורה מקרה מצער של פרידת בני זוג שבסופו של דבר מביאה לפרידה סופית, אין ספק שכדאי לסיים את הפרק הזה בחיים בצורה שלא תגרור דיונים בבתי משפט ורצון לנקמה, גם, כאמור, בגלל הפגיעה הקשה בילדים וגם על מנת להגיע להסכם הוגן שייטיב עם שני הצדדים.

 

היפרדות בהסכמה – כיצד?

 

עורך דין גירושין – מומלץ מאוד לפנות אל עורך דין הבקיא בתחום, ואשר יעזור לכם לנסח הסכם גירושין לפי בקשתכם ועל פי רצונכם המשותף.

 

מגשר – אדם ניטראלי אשר תפקידו לקיים שיחות עם כל אחד מבני הזוג בנפרד, להגיע עימם להבנות ולנסח עבור בני הזוג הסכם גירושין בהסכמה (ככל שניתן) שיכולים לפנות עימו לתביעה בבית דין הרבני.

 

שיתוף פעולה- כל בן זוג פונה אל עורך דין אחר במטרה שייצג את האינטרסים שלו, אולם מתוך החלטה משותפת שלא מסתירים שום דבר אחד מהשני. כמובן שבמקרה זה אף אחד מבני הזוג לא מגיש תביעה משפטית נגד בן זוגו, וכך מצליחים לגשר על פערים שהולכים וקטנים בעקבות עבודה טובה של עורכי הדין ומגיעים להסדר שמתאים לשני הצדדים.

פוסטים נוספים מתוך הבלוג