זכויות וחובות של מתגרשים

זכויות וחובות של מתגרשים

מה מותר לי ומה אסור?

כשאתם נמצאים בהליך של פרידה סופית מבן או מבת הזוג שלכם, אתם נמצאים בלחץ נפשי לא קטן. אחרי הכול, לא בכל יום אתם מפרקים תא משפחתי שבניתם במשך זמן רב ושקיוויתם שיהווה הבית שלכם למשך כל החיים. אם יש לכם ילדים, אתם בוודאי חרדים גם להם ולא רוצים לפגוע בנפשם הרכה והנסערת, מה שבוודאי לא מוסיף רוגע לכל התהליך והלוקחים בו חלק.

 

מה מותר לי ומה אסור?

 

למרות כל המעורבות הרגשית שקיימת כאן, חשוב שתדעו מה מותר ומה אסור לכם לעשות במסגרת החובות והזכויות הקבועות בחוק. לכן, כדאי מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין גירושין כבר  בתחילת הדרך, ולא לסמוך על מה שאומרים לכם אנשים אחרים, גם אם מדובר באנשים שהתגרשו. חשוב לזכור, כי כל מקרה נדון לגופו וכל אדם הנו אינדיבידואל ויכול להיות שמה שהיה נכון עבור המכרים הגרושים שלכם, לא נכון בכלל לגביכם ולגבי ההליך המשפטי והפסיכולוגי שאתם עוברים.

 

מה לא לעשות?

 

עוד בטרם תשכרו את שירותיו של עורך דין גירושין מומחה, חשוב שתדעו שגם אם אתם כועסים וממורמרים וגם אם הצד השני עושה מעשים שאסור לו לעשות על פי חוק, מאוד לא כדאי לבצע פעולות שיכולות אחר כך להיות בעוכריכם ויפגעו בכם מבחינה משפטית. כך למשל, מאוד לא מומלץ לקחת או להעלים רכוש של בן הזוג, ועל אחת כמה וכמה לפגוע בו.

 

בנוסף, אסור בתכלית האיסור להוציא ילדים מן הארץ ללא הסכמת הצד השני או ללא קבלת היתר לכך מבית המשפט. כמובן שחל איסור מוחלט לפגוע פיזית בצד השני, גם אם הוא היה הראשון להתנהג באלימות. אלימות אסורה על פי כל חוק ודין ואף מוסרית ובוודאי שמשפטית, אין לנהוג בדרך שאינה הידברות והגעה להסכמות הדדיות.

 

ביחד עם איסורים עיקריים אלה ישנם איסורים נוספים שחשוב להכיר, ועל מנת שלא תעשו דבר מה שיוכל אחר כך לשמש כנגדכם, מומלץ מאוד לפנות אל עורך דין גירושין שינחה אתכם בצורה מדויקת איך לנהוג ומה לעשות בכל שלב.

 

משרד עורכי דין אבי גפן מתמחה בתחום הגירושין וישמח להעמיד לרשותכם שנים של ניסיון והיכרות עם זוגות בשלבי פרידה, ידענות משפטית וחוקית והרבה מאוד אורך רוח ותמיכה.

 

אבי גפן הנו עורך דין גירושין מקצועי שיעמוד שם לצידכם.

 

יש לכם שאלה? מעוניינים להתייעץ?

פוסטים נוספים מתוך הבלוג