טיפים למתגרשים בתחילת הדרך

פתיחת הליך גירושין - מהם הצעדים המקדימים?

פתיחת הליך גירושין – מהם הצעדים המקדימים?

 

כאשר אדם מחליט לפרק את נישואיו ולהתגרש מדובר בהחלטה הרת גורל אשר תשפיע על עתידו ועל עתיד ילדיו. לכן, חשוב מאוד שתהיו שלמים עם החלטה זאת ותהיו מודעים להשלכות הנובעות מכך.

 

אם החלטתם כי אכן ברצונכם לפתוח בהליך הגירושין חשוב מאוד לפעול נכון ומתוך שיקול דעת. זכרו-ידע הוא כוח!

לכן, אל תעשו שום צעד באימפולסיביות אלא בדקו היטב את האפשרויות העומדות בפניכם. ברגע שהחלטתם להתגרש עליכם להיכנס לתהליך לאחר שהכנתם "שיעורי בית" בנושא.

על מנת לבוא מוכנים לתהליך אתם מוכרחים לפנות לעורך דין המתמחה בדיני משפחה ולבדוק מהם זכויותיכם לאור מצבכם. עליכם לבנות יחד עם עורך הדין אסטרטגיה אשר תתאים למצבכם האישי והמשפחתי.מומלץ מאוד לפנות לעורך דין המתמחה בתחום גירושין על מנת שיציג בפניכם תמונה ריאלית אשר תשקף את מצבכם מחד ויסייע לכם להגיע עם בן זוגכם להסכם הוגן אשר יסיים את נישואיכם באופן מהיר ואיכותי.

 

בפגישת הייעוץ הראשונה תארו בפני עורך הדין את מצבכם האישי, הפיננסי והמשפחתי. אל תסתירו ממנו דבר על מנת שלא יתגלה במהלך התהליך פרט שעורך הדין לדיני משפחה לא ידע מידע שעלול לחבל בכל התהליך האסטרטגי שבניתם.

 

לפני הפגישה עם עורך הדין בצעו עבודת מחקר:אספו כמה שיותר פרטים על בן זוגכם, בדקו את מצבכם בחשבונות המשפחתיים, הכנסות בן הזוג, מסמכים אשר עשויים לסייע לכם בהליך, שווי של נכסים משותפים וכיוצא בזה.

 

הימנעו מלשתף בני משפחה /חברים בהחלטתכם ובמעשיכם שכן לעיתים הם יכולים לייעץ לכם "עצות אחיתופל" שיפגעו בכם ולעיתים הם יכולים לספר לבן הזוג על צעדיכם-מעשה שעלול לפגוע בכם מאוד בעתיד.

 

אל תעזבו את הבית לפני שהתייעצתם עם עורך דין המתמחה בתחום המשפחה. לעזיבת הבית משמעויות רבות העלולות לפגוע בכם בעתיד.

 

בררו עם עורך דין גירושין מקצועי את זכויותיכם בנושאים של הסדרי ראייה ומשמורת (במידה ויש ילדים), חלוקת רכוש,מזונות אשה ומזונות ילדים וכיוצ"ב.

 

פעלו מהר! ישנה חשיבות גדולה ביותר לערכאה הראשונה שבה תוגש התביעה (בית דין רבני או בית משפט לענייני משפחה) בן הזוג אשר מגיש ראשון את תביעתו קובע למעשה באיזו ערכאה יתנהל הליך הגירושין ולמעשה משפיע באופן דרמטי על הליך הגירושין שיתנהל בענינו. לעניין זה חשיבות גדולה עקב "מרוץ הסמכויות" בין הערכאות.אמנם הדין הוא אותו הדין בערכאות השונות אך פרושו ויישומו הינו פונקציה של השופט/הדיין. לכן, הזדרזו להתייעץ עם עורך דין המתמחה בגירושין על מנת שיקבע איזו ערכאה מתאימה יותר לענייניכם ולמצבכם.

פוסטים נוספים מתוך הבלוג