הסדר דמי מזונות מחוייבים ואפשריים לילדים

אב שהתגרש מאשתו נאבק בה בכדי לקבל משמורת משותפת על הילדים רק כדי שיוכל ליהנות מתשלום מופחת של דמי מזונות לילדיו הקטנים. אישה שרצתה להתגרש מבעלה מיהרה לפנות לבימ"ש לענייני משפחה ולא לבית הדין הרבני כדי שתוכל לקבל תשלום בשיעור גבוה יותר משהיה נקבע לה לו פתחה תיק במקום אחר.
ישנם עוד אינספור אנשים שהתגרשו חישבו את מהלכיהם וכלכלו את צעדיהם כשהשיקול העיקרי שמנחה אותם הוא גובה המזונות שישלמו / יקבלו.
אבי גפן עורך דין גירושין, מתמחה בתחום כמו גם בתחום המעמד האישי, וישמח לסייע לכם לקבל את ההחלטות הנכונות והראויות בהליך הגירושין ובהסכם שתגיעו אליו הנוגע לדמי מזונות של הילדים שלכם.
חישוב דמי המזונות

גובהם של התשלומים נקבע בהתבסס על כושר השתכרותו של האב (שכן בדרך כלל האם מקבלת לידיה את המשמורת העיקרית על הילדים), רמת החיים שבה חיו הילדים עד לגירושי הוריהם, צורכי הילדים ועוד. הסכום המינימלי עבור ילד אחד הוא כ- 1,300 ₪ בחודש, אליו מתווסף גם 1/3 מדמי השכירות על הדירה ששוכרת האישה וחצי מעלות הפעוטון או הגן.

מי מרוויח יותר?
במצבים שבהם האישה משתכרת יותר מבעלה לשעבר, ביהמ"ש יכול לחייב אותה להשתתף בתשלום, ואכן היו פסיקות שכאלו. אולם בדרך כלל ביהמ"ש רואה במשכורת האישה כמיועדת לצרכיה שלה ואת הבעל כאחראי לכלכול ילדיו ולדאגה למחסורם. חובת התשלום לילדים חלה עד שהילדים מסיימים את שירותם הצבאי, ולא עד גיל 18 כפי שהיה נהוג בעבר. אולם לאחר גיל 18, מסיום לימודי התיכון ועד השחרור מצה"ל, דמי המזונות מופחתים לכשליש מהסכום ששולם עד גיל 18.

פוסטים נוספים מתוך הבלוג