מרוץ סמכויות – בתהליכי גירושין, המקדים זוכה ביתרון

פתיחת הליך גירושין לסיום הנישואין אינה קלה, אולם חשוב לגשת אליה מוקדם ככל האפשר. לפעולה מהירה ועניינית בפתיחת ההליכים יש חשיבות מכרעת על המשכם, אופן התנהלותם ותוצאותיהם, וזאת בשל המצב המכונה "מרוץ סמכויות".

פתיחת הליך גירושין לסיום הנישואין אינה קלה, אולם חשוב לגשת אליה מוקדםככל האפשר. לפעולה מהירה ועניינית בפתיחת ההליכים יש חשיבות מכריעה מאודעל המשכם, אופן התנהלותם תוצאותיהם, וזאת בשל המצב המכונה, "מרוץסמכויות".

 

מרוץ סמכויות – כל הקודם זוכה

 

היחסים כבר אינם כבעבר, אתם חווים משבר רציני וגירושין הם רק עניין שלזמן. חשוב שתכירו כי יים יתרון משמעותי לצד היוזם את התהליך.

אם אתם מחפשים ייעוץ מקצועי לפני תחילת הליך גירושין, אתם מוזמנים לפגישה אצל אבי גפן – עורך דין גירושין מנוסה.

 

מהם שלבי הפעולה במרוץ סמכויות?

 

  • פנייה לעורך דין גירושין
  • גיבוש אסטרטגיה
  • מעבר לפעולה מהירה

 

מדוע חשוב להזדרז בפתיחת הליך גירושין?

 

פתיחת הליך גירושין לסיום הנישואין אינה קלה, אולם חשוב לגשת אליה מוקדם ככל האפשר. לפעולה מהירה ועניינית בפתיחת ההליכים יש חשיבות מכרעת על המשכם, אופן התנהלותם ותוצאותיהם, וזאת בשל המצב המכונה "מרוץ סמכויות".

 

מהו מרוץ סמכויות?

 

מרוץ הסמכויות נובע מכך שבישראל ניתנה סמכות משפטית לענייני גירושין לשתיע רכאות משפטיות: האחת היא בתי הדין הרבניים, והשנייה היא בתי המשפט לענייני משפחה. בידי שתי הערכאות הללו ניתנו סמכויות מקבילות, אולם ערכאות אלו אינן זהות. בעוד בית הדין הרבני נשען על המשפט העברי וההלכה היהודית, בית המשפט לענייני משפחה פועל על פי החוק האזרחי הישראלי. הדין זהה בשניהם, אך הפירוש, היישום וסדרי הדין שונים בצורה דרמטית. בכדי להחליט איזו מהערכאות תיטיב עם איזה צד, יש לבחון לעומק כל מקרה בנפרד מול איש מקצוע. אחרי בחינה קפדנית, יש להזדרז ולהגיש את כל הניירת הדרושה לערכאה העדיפה ביותר מבחינת הצד שפותח בהליך.

 

מדוע חשוב לנצח במרוץ סמכויות?

 

פנייה לערכאה עדיפה מאפשרת נקודת פתיחה טובה יותר במרוץ אל הגט. "זכייה" במרוץ סמכויות משנה דרמטית את הליך הגירושין עבורכם. לכן, בטרם פנייתכם לבן/בת הזוג בנושא הגירושין, התייעצו קודם כל עם עורך דין גירושין על מנת לקבוע מהי הערכאה המתאימה ביותר עבורכם.

הרבה מונח על כף המאזניים בהליכי גירושין, לכן דרושה פנייה מהירה לעורך דין המתמחה בתחום.

כפילות זו פותחת בפני בני הזוג שתי אפשרויות שונות ברצותם לפנות לערכאה משפטית לבירור עניינם. זהו מרוץ סמכויות, מכיוון שלכל אחד מהם יש אינטרס לבחור בסמכות אשר תיטיב עם הצד שלו, ותיתן בידיו יתרון על הצד השני בהליכי הגירושין – נקודת פתיחה טובה יותר במרוץ אל הגט. מכיוון שהסמכות (הערכאה) הראשונה אליה פונה אחד מבני הזוג (מבחינה כרונולוגית) היא זו כך נטבע המונח.

הרבה מונח על הכף בהליכי גירושין. לכן דרושה פנייה מהירה לעורך דיןהמתמחה בדיני גירושין, בהקדם האפשרי.

הגעה למקום הראשון במרוץ סמכויות משנה דרמטית את הליך הגירושין עבורכם. לכן, בטרם פנייתכם לבן/בת הזוג לדון בנושא הגירושין, התייעצו קודם כל עם עורך דין גירושין על מנת לקבוע מהי הערכאה המתאימה ביותר עבורכם.

אבי גפן מספק לכם ליווי משפטי צמוד, בשירות מנוסה, מהיר פעולה, יצירתי, חדשני ונחוש, להשגת התוצאות הטובות ביותר האפשריות מן הליך הגירושין.

פוסטים נוספים מתוך הבלוג